ما که هستیم

یكى هستيم گروهی مردم نهاد است، با نگاهی عمیق‌تر به مسئولیت اجتماعی هر فرد نسبت به جامعه پیرامون خود که با شعار “در غم، شادی و امید یکی هستیم” قصد دارد با احترام به فرهنگ بومى هر منطقه، زمينه‌ی رشد و پيشرفت جامعه محلی را برقـــرار سازد. این گــروه مردمی متشـــکل از جوان‌هایی است با دغدغه‌های مشترک و قدم‌های یکسان، که در تلاش هستند تا گام‌هایی هرچند کوچک برای کشور عزیزشان ایران و هموطنان خویش بر دارند. آن‌ها قصد دارند همدلی و برادری را ترویج دهند و همچنین با یک رنگی با مردم محلی و كودكان و فعالیت‌های زیرساختی به انسان‌ها يادآور ‌شوند که اميد زنده است و ما با هم “يكى هستيم”.

چشم انداز

کمک به ایجاد جوامعی پویا و همگن که به توسعه ی پایدار محل خود می اندیشند، و فراهم کردن امکانات و فرصت های مناسب برای اقدام عملی در این راستا، دورنمایی است که یکی هستیم برای تمامی جوامع متصور است

تاریخچه

“یکی هستیم” از سال ،۱۳۹۳ به عنوان یک کمپین اجتماعی با موضوعیت گسترش فرهنگ صلح آغاز گردید؛ و امروز به یک سازمان مردم نهاد تبدیل شدهاست؛ که اهداف خود را به صورت سازمانیافته و مستمر دنبال میکند.

دست راست در تمام اديان و مكاتيب نمادى مقدس و روحانيست كه نشانه‌ی سلام و سلامتی نیز می باشد. پرنده نماد آزادی و رهاییست و همینطور نمادی از صلح و دوستی می باشد. شاخه‌ی زیتون، نهال راستی و پیام‌آور صلح است که پرنده‌ی صلح آن را با خود حمل می کند.

مدیر عامل

غزال باقری
مدیرعامل

غزال باقری متولد مرداد ماه ۱۳۶۶ در تهران و فارغ التحصیل رشته ی روابط عمومی در مقطع کارشناسی و همچنین فارغ التحصیل رشته ی روانشناسی در مقطع کارشناسی ارشد می باشد .
غزال باقری در سال ۱۳۹۵ فعالیت های مدنی و عام المنفعه ی خود را با پیوستن به کمپین اجتماعی “یکی هستیم” آغاز نمود و با تبدیل نمودن کمپین‌ اجتماعی یکی هستیم به سازمانی‌ مردمی با سمت مدیریت عامل  در مجموعه فعالیت های بشر دوستانه ی خویش را ادامه داد .
وی با راه اندازی دپارتمان‌های مختلف سازمان و همچنین ایجاد مشارکت فی مابین بنگاه های اقتصادی بزرگ با سازمان یکی هستیم برای اجرای پروژه های متعدد زیر ساختی در منطقه ی جازموریان امکان‌ اجرا فراهم‌ نمود ؛ و به صورت حضور فیزیکی در جنوب شرق کشور عزیزمان در تمامی پروژه ها ایفای نقش می نماید ‌.
همچنین حضور او و تیمش در مشارکت های مردمی و کمک رسانی در بحران ها و بلایای طبیعی به صورت مداوم به چشم می خورد .
در حال حاضر او با سمت مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره در کانون توسعه گران‌ “یکی هستیم” به عنوان یک فعال اجتماعی در حال ایفای نقش انسانی و اجتماعی خویش می باشد

ما در "یکی هستیم" چه اهدافی رو دنبال می کنیم؟

دانش و تجربه در این زمینه، به ما نشان داد که برای قدم برداشتن در راه توسعه ی پایدار، الزم است به طور هم زمان به دانش محلی، زیرساخت های عمرانی و افزایش آگاهی از طریق آموزش توجه شود. به همین منظور اهداف “یکی هستیم”، به سه دسته ی زیر تقسیم میشوند:

۱) تلاش برای توسعه ی پایدار در زمینه های آموزش، بهداشت، محیط زیست، عمرانی، فرهنگی-ورزشی، و معیشت
۲) ترویج فرهنگ و منش داوطلبانه
۳) امدادرسانی در شرایط بحران

مؤسس

رضا عابدینی سهی
مؤسس و بنیانگذار

رضاعابدنی سهی  متولد ۷ شهریور ۱۳۵۹
تحصیلات : کارشناسی نساجی
سابقه کار تولید (۲۰۰۴-۲۰۱۰) : ۶ سال کار در کارخانه تولید کننده محصولات بهداشتی (کار خانوادگی )
سابقه کار بازرگانی (۲۰۱۰-۲۰۱۴) : ۴ سال کار بازرگانی محصولات بهداشتی + راه اندازی کارخانه محصولات بهداشتی در کشور افغانستان با رویکرد انسانی و حمایت از زنان بی سرپرست در کار

او پس از ۱۰ سال فعالیت اقتصادی تصمیم به خروج از کار تجاری گرفت و با توجه به علاقه خود شروع به سفر به دور دنیا و گسترش “فرهنگ صلح” نمود. 

رضا با پیام گسترش فرهنگ صلح و اصول پایه ای آن بعنوان بخش جدایی ناپذیر زندگی اجتماعی شروع به فعالیت فرهنگی و پیاده روی های طولانی در کشورهای مختلف از جمله سه ماه در ۴ کشور قاره آمریکای جنوبی (۵۰۰km) و سه ماه و نیم در ۸ کشور قاره آفریقا (۶۰۰km) و …. نمود که با کار در خیریه های مختلف  و درگیر نمودن مخاطبین با مقوله صلح تلاش نمود تا بعنوان یک فرد مسئولیت اجتماعی خود را ادا نماید.

او با توجه به علاقه به کودکان و اهمیت بسیار زیاد آنان بعنوان آینده سازان جهان حرکت فردی خود را با نام (children of peace )آغاز، نمود.

کودکان صلح پس از سفرهای گوناگون و شرکت در فعالیتهای عام المنفعه مختلف به عنوان یک جهانگرد و سفیر صلح و دوستی در میان مخاطبین شناخته شد که موجب گردید تا شرکتهای بزرگ بعنوان حامی او وارد عمل شوند .
رضا عابدینی پس از آن توانست حرکت خود را گسترش داده و آن را تبدیل به یک “کمپین اجتماعی” کند با نام 《یکی هستیم》و شعار ‘ تفاوت داریم ولی اختلاف نه’  که چکیده دریافتهای او از سفرهای مختلف به نقاط گوناگون جهان بود.

یکی هستیم تلفیقی است از سفر و مسئولیت اجتماعی، این کمپین مورد توجه دفتر سازمان ملل ایران قرارگرفت و منجر گردید تا با همت سازمان ملل ایران و حمایت مالی بانک اقتصاد نوین نمایشگاهی پربار با حضور هنرمندان برجسته کشور برگزار گردد.

کمپین یکی هستیم او مورد توجه مخاطبین و رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفت و باعث گردید تا او بعنوان یکی از سفیران ایران در زمینه مسئولیت اجتماعی از طرف شرکت سامسونگ دعوت شود تا مشعلدار المپیک ۲۰۱۸ زمستانی کشور کره جنوبی شود.

بعد از این رضا با کمک رسانیهای مختلف به یک فعال اجتماعی شناخته شده تبدیل گردید و به فعالیتهای گوناگون خیریه ای پرداخت که برخی از آنان به شرح زبر است :

حمایت از خیریه های مختلف بعنوان حامی در کمپین های مختلف

  1. سازمان ملل متحد ایران: برگزاری نمایشگاه صلح
  2. بانک اقتصاد نوین: اسپانسر نمایشگاه صلح تهران
  3. شرکت سامسونگ: اجرا بخش مسئولیت اجتماعی با چهره

رضا عابدینی سهی در المپیک ۲۰۱۸ کره جنوبی به عنوان مشعلدار المپیک

کارخانه جهان فولاد: ساخت پروژه مجموعه فرهنگی ورزشی ۸۰۰۰ متری امید در یکی از روستاهای محروم در بخش جازموریان (روستا بوئینگ)

شرکت شیرآلات ساختمانی ایران KWC: اسپانسر برای کمپین “

آب پاک حق همه کودکان است”

آژانس های معتبر مسافرتی همچون ققنوس و نیلاگشتمشاور

بخش مسئولیت اجتماعی
شرکت اینترنتی پارس آنلاین: اسپانسر در بخش مسئولیت اجتماعی سفر سه ماهه به آفریقا

گروه هنری میرمولا: اسپانسر در کمک رسانی به بخش جازموریان

گروه سام کافه: اسپانسر در برگزاری ایونت های CSR

خیریه کانادایی The Power Of Play: مشارکت در ساخت زمین های بازی برای کودکان ( پروژه های زیر ساختی سازمان)

کارخانه روغن غنچه: اسپانسر درفاز دوم کمپین “به یادت هستم”.

حمایت معنوی چهره های مشهور در کمپین “به یادت هستم “ همچون پرویز پرستویی ، رضاکیانیان ، حامد بهداد ، رویا تیموریان، نوید محمدزاده ، فاطمه معتمدآریا، مهتاب کرامتی ، آنا نعمتی و …

 

“کانون توسعه گران جوان یکی هستیم” که به اختصار “یکی هستیم” خوانده میشود؛ سازمانی تخصصی، مردم نهاد و ثبت شده در وزارت کشور است که از سال ۱۳۹۷ به همت جمعی از فعاالن اجتماعی و حمایت خیرین در حوزه امدادرسانی و توسعهی پایدار فعالیت خود را آغاز نموده است. کمک به ایجاد جوامعی پویا و همگن که به توسعهی پایدار محل خود میاندیشند، و فراهم کردن امکانات و فرصتهای مناسب برای اقدام عملی در این راستا، دورنمایی است که یکی هستیم برای تمامی جوامع متصور است. به باور ما یک جامعهی پویا و پایدار شبیه به یک سیستم زنده رفتار میکند؛ که در آن عناصر اجتماعی، اقتصادی و طبیعی به هم وابسته هستند و از یکدیگر نیرو میگیرند. در “توسعهی پایدار جامعه محلی”، افراد انسانی میتوانند هماهنگ با امکانات و محدودیتهای طبیعی برای خود، جامعه و محیطشان ظرفیتسازی کنند، و از این ظرفیتها مراقبت نموده، آن ها را توسعه دهند. “یکی هستیم” با نگاهی عمیقتر به مسئولیت اجتماعی هر فرد نسبت به جامعهی پیرامون خود، که با شعار “تفاوت داریم ولی اختالف نه” قصد دارد با احترام به فرهنگ بومی هر منطقه، زمینهی رشد و پیشرفت را برقرار سازد. ما میخواهیم فرهنگ همدلی را ترویج دهیم؛ و با یک رنگی با کودکان و فعالیتهای زیرساختی، به انسانها یادآور شویم که هنوز امید زنده است و ما با هم “یکی هستیم”

سبد خرید